czwartek, 9 sierpnia 2018

Rorate caeli desuper et nubes pluant justum?


Dzień dobry.
Dziś piszę do Was po raz drugi, mój pierwszy wpis pojawił się 18 dni temu, a więc pierwszego dnia naszego pobytu w Jerozolimie. Do końca naszego doświadczenia misyjnego zostało jeszcze 11 dni.Nasz dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, obudziliśmy się przed godziną 5. O 5:10 zebraliśmy się przed domem i wyruszyliśmy do Bazyliki Grobu Pańskiego na Mszę Świętą. Niektórzy z nas, podążając do kościoła w ten chłodny i ciemny poranek, czuli się jakby szli na roraty ;) 
Zmierzamy do Bazyliki na Mszę Świętą. Jest chwila po godzinie 5 rano.Rozpoczyna się Msza Święta. Mikołaj i ks. Dawid wchodzą do Kaplicy Grobu Pańskiego.


Mikołaj przeczytał psalm oraz drugie czytanie.


Płyta Grobu Pańskiego jako ołtarz, na którym sprawowana była Eucharystia. 


Szybkie zdjęcie i umocnieni Ciałem Pańskim wracamy do domu. 


Przy wschodzie słońca przemierzamy puste uliczki Jerozolimy.
Dzielna Luiza wiesza pranie. 


Uśmiechnięta Agata z praniem.A tutaj Mikołaj z chustą na twarzy.Mimo upału dziewczyny zachowują pogodę ducha i uśmiech na twarzy.


Andrzej oraz ks. Dawid odnowili kraty w kaplicy Domu Pokoju. 
To już ostatnie zdjęcia z dzisiejszego dnia. Tym razem wieczór spędziliśmy w naszym domu, był to czas na wypisanie kartek i pogranie w grę dixit. Gra była zacięta, o zwycięstwie zadecydowała ostatnia kolejka, ostatecznie wygrał Mikołaj. Gratulujemy! Pozdrawiam serdecznie, Patryk. 


3 komentarze:

 1. Patryk fajnie, że znów coś napisałeś na blogu. Pozdra

  OdpowiedzUsuń
 2. Patryku modle sie za was jak ten czas szybko zlecial jeszcze dwa tygodnie i wracacie do Poznania pozdrawiam was serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. ... Miki - gratuluję (obroniłeś honor rodziny;) )
  Wielu pozytywnych wrażeń i Łask Bożych podczas waszej czterodniowej eskapady (nie zapomnijcie o chałwie w Nazarecie:)

  OdpowiedzUsuń

Liczy się każde źdźbło! [pomoc dla Domu Pokoju w Jerozolimie]

Liczy się każde źdźbło! Każde źdźbło w trawie, której zakup możemy pomóc sfinansować! Plac zabaw w Home of Peace – domu dziecka na Gór...