środa, 25 lipca 2018

Dzień 3

Witam Was wszystkich, którzy tu zaglądacie. Dzisiaj piszę do Was ja-czyli ks. Dawid.Cóż powiedzieć, gorąco. Podobnie jak rok temu, kiedy szedłem do świętego Jakuba do Santiago de Copmpostela (dzisiaj mamy święto świętego Jakuba). Ale my przecież w JEROZOLIMIE, ktoś powie ,,Co ma piernik do wiatraka"... Warto wiedzieć, że św. JAKUB, zginął śmiercią męczeńską jako pierwszy z Apostołów, ok. 44r. właśnie w JEROZOLIMIE. Tak więc w mieście jego męczeństwa (ścięcie mieczem) przyszło nam celebrować poranną Eucharystię wraz z jutrznią i modlić się za wstawiennictwem patrona pielgrzymów.


Po śniadaniu ruszyliśmy do pracy. Podobnie jak wczoraj, chwyciliśmy za druciane szczotki, pilniki i papier ścierny, czyszcząc metalowe bramy pokryte rdzą.


 W tym czasie dziewczyny malowały kraty okienne, a dwie spośród nich dalej porządkowały aptekę.
Praca dosyć monotonna, w upalnym słońcu i gorącym wietrze, ale przynajmniej niektórzy z nas mogli przy okazji podziwiać panoramę Świętego Miasta z wysokości drabiny zastanawiając się, która to Brama Lwia, a która Damasceńska...Teraz wróciliśmy z terenu i przemierzaliśmy uliczki starego miasta w okolicach Bazyliki Grobu Pańskiego, którą już wczoraj nawiedziliśmy ze zdumieniem oglądając ceremonię jej zamknięcia.Pozdrawiamy serdecznie i pamiętamy o Was w naszej modlitwie.


P.S. PATRZCIE KOGO SPOTKALIŚMY! :)

(KS. WOJCIECH WĘGRZYNIAK - znany biblista)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Liczy się każde źdźbło! [pomoc dla Domu Pokoju w Jerozolimie]

Liczy się każde źdźbło! Każde źdźbło w trawie, której zakup możemy pomóc sfinansować! Plac zabaw w Home of Peace – domu dziecka na Gór...